Group: II. "IRIS" Inter - Regiona Internacia Semajno


3a IRIS-Programo -- en urbo Tata, 24--28a de junio 2009.


Imre Szabo
April 12, 2009 - 1 comment - 417 visits

3. Festivalo
IRIS Interregiona, Internacia Esperanto-Festivalo
24—28. de junio 2009.


Loko de la Festivalo IRIS:
Esély Alapítvány (Fondaĵo Ŝanco), Tata, Fáklya utca 4. (Tel: 487-093, 586-270)

Elstara programo de nia Festivalo estas la Renkontiĝo de la ĝemelurboj de Tata kaj la fama aranĝaĵo de la urbo: la 16-a Festivalo Akvo, Muziko, Floro.

Anticipa programo

2009. 24-a de junio (merkrede)
12. 00-18. 00 Akcepto kaj loĝigo de la gastoj, libera programo
· perpieda urborigardado sur la Lagobordo
· ŝipveturado sur la Lago (kontraŭ aparta pago)
· fotoekspozicio pri floroj, konkurso: kiu konas pli multe da flornomoj en Esperanto?
· filmprojekciado
· libera programo kun ebloj sporti
18. 00-19. 00 vespermanĝo (laŭ anticipa mendo)
19. 30- Interkona vespero kun muziko, kantos Anjo Amika, Klara Mikola Komuna kantado, muzika vespero

2009. 25-a de junio. (ĵaŭde) Tago de la Floroj
8. 00- 9. 00 matenmanĝo
9. 30-13. 00 Urborigardado per trajneto kaj perpiede:
· dume vizito en la Fortikaĵo Tata
· sur la Lagobordo florkronado de la memorŝtono de JER organizita en 1980.
13. 00-14. 00 tagmanĝo
15. 00-18. 00 Fulmkurso pri florligado,
desegno-instruado,
pentrado de portretoj
Vizito en la Arboreto de Agostyán
Kantolernado (pri floroj)
Filmprojekciado
Libera programo kun ebloj sporti
18. 00-19. 00 Vespermanĝo
19. 30- Vesperaj programoj:
· Rememoro pri Julio Baghy kaj István Szerdahelyi
· Programo de Blovorkestro Honvéd
· Komuna kantado, muzika vespero

2009. 26-a de junio 26. (vendrede) Ta go de la Akvo
8. 00-9. 00 matenmanĝo
9. 30- Prelego pri la akvo -- de D-ro Endre Dudich
Prelego pri la birdoj en Tata -- de D-ro Csaba Hartmann
Libera programo, partopreno en la urbaj programoj
13. 00-14. 00 tagmanĝo
14. 30- Vizito de la Banejo Fényes (Brila), fontoj en Tata (aŭtobuse) Kantolernado (akvo kaj vino) Filmprojekciado Libera programo, partopreno en la urbaj programoj.
18. 00-19. 00 Vespermanĝo
19. 30- Vesperaj programoj: · Sinprezento de la Dancgrupo Bábolna
· Programo de la Koruso Egressy de Tata
· Programo de la Nederlanda Esperanto-Koruso Malvo
Libera programo, partopreno en la urbaj programoj.

2009. 27-a de junio 27. (sabate) Tago de la Muziko
8. 00-9. 00 matenmanĝo
9. 30- Rememoro pri la Junulara Esperanto-Renkontiĝo en 1980.
Pentrado de portretoj
Libera programo, partopreno en la urbaj programoj Konatiĝo kun Esperanto
13. 00-14. 00 tagmanĝo
Kung-fu-prezentado Kantolernado (kanto, muziko)
Filmprojekciado
Libera programo, partopreno en la urbaj programoj
18. 00-19. 00 Vespermanĝo
19. 15- Vesperaj programoj:
· Programo de dancgrupo kun viva muziko
· Programo de maĵoretoj
22. 00 Fajroludo

2009. 28-a de junio (dimanĉe)
8. 00-9. 00 matenmanĝo 9. 30- Projekciado de la Esperantlingva filmo En Europo ie
13. 00-14. 00 tagmanĝo Komunaj kantado kaj fotado, fermo de la Festivalo.

La aliĝilo estas elŝutebla sub menuo "Dokumentoj" el "Aliĝiloj".

La definitiva programo povas ŝanĝiĝi.
Comments
Blazio VAHA  (n.s. WACHA, Balázs)
Blazio VAHA (n.s. W…
Gratulon, oni rakontas pri sukcesa renkontiĝo!
8 years ago.

You must be member of this group to reply to this topic.

» Join II. "IRIS" Inter - Regiona Internacia Semajno