See also...


Authorizations, license

Visible by: Everyone
All rights reserved

602 visits

La Eta Princo. Makedona

La Eta Princo. Makedona
„Кога имав шест години, видов еднаш прекрасна слика, во една книга за џунглата што се викаше „Жива историја„. Сликата претставуваше змија боа којашто голташе едно мече. Еве ја копијата на цртежот:„

(Donaco de Antonijo Todorovic)

http://eo.wikipedia.org/wiki/Makedona_lingvo

Comments