ARTA programo de la 100a UK Lille2015
Atentigo: la spektakloj en la salonoj de la kongresejo estas alireblaj nur por tiuj kiuj aliĝis al UK; ili ne estas publike libere alireblaj. La solaj libere alireblaj por ĉiu publiko estas la spektakloj en la Gare St Sauveur kaj sur la teatra placo de Lille

Alklakante la fotojn aperas priskribo pri la artistoj

Sabato 25a

-15a 30: Enrica Arbib en MAS (Malkovriga Arta Scenejo)
Enrica Arbib
Kanzono lirika


-16a h: Konga Espero (Viktor) en MAS (Malkovriga Arta Scenejo)
Viktor de KONGA ESPERO  prezentos la "AFRIKA Kompilo"-n,   sabate 25an kaj, marde 28an
Afrika muziko

-17a h: Gijom en MAS
Gijom Armide, piano-kanto koncerto sabate  25an

Piano kanzono

Dimanĉo 26a

-10a h Solena inaŭguro kun muzika parto de Moriza (Morine Stride kaj Isabelle Diaz) en Zamenhof kaj Lapenna
-12a h Balada ĉendanco kun Martin Strid en MAS
Martin Strid
Balada ĉendanco


- 15a h Danca ateliero kun Kapriol'! en MAS
- 15a teatraĵo "Ursula" en Rubens
URSULA - Teatraĵo de Malgosia Dimanĉe 26a kaj lunde 27a

Teatro

- 16a koncerto de KAJTO en Lapenna
Kajto koncertos Dimanĉo la 26an je 16a h kaj gvidos kantatelierojn dum tuta UK Lille2015

Pop-folko

- 16a 30 Junaj Voĉoj en MAS
JUNAJ VOĈOJ dancos kaj kantos popajn kaj popolajn kantojn, Dimanĉe 26an, marde 28an kaj vendrede 31an
Pop-folko



- 17a HAFU danca spektaklo en Lapenna
HAFU - Danca spektaklo Dimanĉe je la 17a 30

Danco



-17a La atendo- Klaŭnino Luna en MAS
Luno  klaŭnos dum UK... sursceneja spektaklo en MAS dimanĉe 26an
Klaŭno



- 20a 00 "Brel inter la gigantoj" de La Kompanoj en Zamenhof
La Kompanoj teatrume kantados "Brel inter la gigantoj" kadre de la Nacia Vespero Dimanĉe 26an  je la 20a h
Teatro-kanzono

Lundo 27a

-10a 15 Kanta ateliero kun Kajto (salono Matisse) Kleriga lundo-programero
- 14a h Balada ĉendanco kun Martin Strid en MAS
-15a surstrata kunkantado kun La Kompanoj en Teatra placo de Lille (kunirado de la kongresejo je 14:30) : lakompanoj.free.fr
-15a koncerto de Ralph Glomp en MAS
Ralph Glomp - Ŝlagra koncerto lunde 27an
Ŝlagro

-16a Koncerto de Platano & Sparka Ribelo en Lapenna
Hip-hopa kaj doba koncerto de  Platano & Sparka Ribelo lunde 27an

Hip-hopo


-16a 30 teatraĵo "Ursula" en Rubens
-17a koncerto de Jonny M en Lapenna
Regea koncerto de Jonny M lunde  27an
Regeo

-19a bankedo kun parte trubadore Kapriol'! en Jeanne de Flandres
- 20a 30 teatraĵo "Feliĉas ĉiuj" en Lapenna
Feliĉas ĉiuj - teatraĵo de la "Kolektivo Kontraŭkanto" lunde 27an kaj marde 28a

Teatro

- 21a 00 Balo kun Kapriol'! en MAS
KAPRIOL'! - Danca ateliero, Balo kaj  surstara folkdanco dimaĉe, lunde kaj marde
Folka-balo

Mardo 28a

-10a h Kanta ateliero kun Kajto (salono MRES)
- 13a h Balada ĉendanco kun Martin Strid en MAS
-14a Junaj Voĉoj en MAS
-15a 00 teatraĵo "La viro-semo" en Rubens
La Viro-Semo -  teatraĵo,  marde 28an  kaj ĵaŭde 30an

Teatro

-15a surstrata spektaklo de Kapriol'! en la Teatro placo de Lille
-15a Koncerto de Anjo Amika en MAS
Anjo Amika koncertos marde 28an
popo


-16a 00 danco de UNKTO & Arto "Venezuelo" en MAS
Unkto & Arto - Venezuelo
Danco el Venezuelo


-16a 30 koncerto de Vojaĝo en Lapenna
Vojaĝo - koncerto marde  28an
Bosaĵazo

-17a 00 teatraĵo "La viro-semo" en Rubens

-17a koncerto FLOrante en MAS
Koncerto de popolaj kantoj kaj muziko kun FLOrante,  Marde 28an
Tradicia hungara

-17a 30: Konga Espero (Viktor Lufimpu) en MAS
Afrika muziko
-20a koncerto de Getch Gaetano en Zamenhof
Koncerto de Getch Gaëtano - marde 28a
Pop-kanzono


-20a 30 teatraĵo "Feliĉas ĉiuj" en Lapenna
-21a koncerto de Zhou-Mack Mafuila en Zamenhof
Koncerto de afrimaj ritmoj kun Zhou-Mack Mafuila - Marde 28an

Afrikaj ritmoj

Merkredo 29a

- 20a 30 koncerto de JoMo & la bodegistoj en Gare St Sauveur
JoMo & la Bodegistoj, Merkrede 29an kaj  Ĵaŭde 30an
Pop-folko

- 21a 45 Koncerto de Martin & la talpoj en Gare St Sauveur
Martin &  la talpoj - Roka Koncerto,  Merkrede kaj Ĵaŭde
Pop-roko

Ĵaŭdo 30a

-10a h Kanta ateliero kun Kajto (salono MRES)
-10a 30 Akordiona koncerto de Aleksandro Danko en MAS
Aleksandro Danko
Akordiono kun muziko de J.S.Bach ĝis Webber.


-11a 00 teatraĵo "La viro-semo" en Rubens
-11a 00 Tatiana en MAS
Tatiana kantos kun piano akompano siajn komponaĵojn, Ĵaŭde 30an

popo - liriko - piano

-13a 30 Ĵuria selektado por IAV en MAS
-14a 30 teatraĵo "La viro-semo" en Rubens
-15a surstrata spektaklo de JoMo & la bodegistoj en la Teatro placo de Lille
-15a 30 koncerto de Morice Benin en Lapenna
Koncerto de Morice BENIN - Ĵaŭde 30an
Kanzono


-16a 30 koncerto de Maragan' en MAS
Koncerto-balo kun Maragan', Ĵaŭde 30an
Folko - tradicia


-17a teatraĵo "Pri Dante" en Rubens
Giuliano Turone ludos: Duonserioza lekcio pri Dante kaj Francio ĵaŭde 30an  kaj vendrede 31an

Teatro

-19a 30 festeca animado kun JoMo & bodegistoj en MAS por iri move al Lapenna
- 20a koncerto de Martin & la talpoj en Lapenna
- 20a teatraĵo "Ĉagrenegoj" de Kvak en Zamenhof
La trupo Kvak ludos "Ĉagrenegoj" Ĵaŭde 30an je la 20a h

Teatro

- 21a koncerto de Sepa & Asorti en Lapenna
Sepa & Asorti -  Kantrio rok-blusa koncerto ĵaŭde kadre de la Grundvig-Projekto "Elloke Tutmonden"

Kantrio - pop-roko bluso

- 21a koncerto de Andrei Korobeinikov en Zamenhof
Andrei Korobeinikov - klasika piano-koncerto ĵaŭde 30an

Klasika pianisto

Vendredo 31a

-10a h Kanta ateliero kun Kajto en la Teatro placo de Lille aŭ en MAS se pluvos
-11a 30 Junaj Voĉoj en MAS
-12a 00 Vjera en MAS
Vjera  kantos  siaj proprajn kantojn, vendrede 31an
Pop-kanzono

-14a 30 teatraĵo "Pri Dante" en Rubens
-15a koncerto de la kanta ateliero kun Kajto en MAS
-16a h Balada ĉendanco kun Martin Strid en MAS
-20a IAV (Internacia Arta Vesperkonkurso) en Zamenhof
-21a 30 koncerteto de Eruda li fine de IAV en Zamenhof
Eruda Li Koncertetos fine de IAV-konkurso,  vendrede
Ŝlagro - popo

Sabato 1a

-10a Solena Fermo kaj adiaŭo

La arta teamo de la 100a UK Lille2015 konsista el :

Kunordigantoj Arta Programo/ ĉefreĝisoroj : Floréal Martorell kaj Mélaine Desnos

Spektakloj:
Scenejoj: Lapenna, Zamenhof kaj Gare St-Sauveur
Reĝisoroj: Flo kaj Melono
Help-scenejreĝisoroj:
Lapenna : Niko Gaufillet
Zamenhof : Jean-François Cousineau

Rezerva Helpanto spektakloj: KuboF (Michal Matusov)

Teatro:
Teatro ĉefreĝisoro: Claude Nourmont
Helpreĝisoro teatro: Françoise Eriksen
Helpanto teatro: Claude Lencot

Malkovriga Arta Scenejo (MAS):
MAS-reĝisoro: Mirejo Grosjean (asistita de Flo)
Helpreĝisoro: Guillermo Sanchez
Teknikistoj:
- Nevik Martorell-Baudin
- Pierre Jagueneau
- Antoine Brunel

Internacia Arta vespero (IAV)
IAV-reĝisoro: Franjo Lévêque
Hepantoj IAV: Guillermo Sanchez, Françoise Eriksen, Pierre Jagueneau

Strataj Eventoj:
Stratevent-reĝiroso: Roch Julien
Helpreĝisoro strato: Bernard Vidal

ProgramArta-komplemento

KLERIGA LUNDO
( prizorganto: Claude Nourmont)
programo de la Kleriga Lundo:

Bloko A. 10.15 ĝis 11.45
-1a Kantateliero de Kajto (Kajto)
-1b Grundtvig-partneraj projektoj: kion eblas lerni pri ili kaj el ili? (Francesco Maurelli, Sara Spanò kaj Edvige Tantin Ackermann, k.a.)
-2 Merkatiko (D. Keefe)
-3 Prozo en Esperanto: ĉu ni havu minuskomplekson? (I. Ertl)
-4 Eŭritmio (T.Wandel)

bloko B. de 12.00 ĝis 13.30
-1a “Pardonu min! Mi ne sciis.” Kiel pardonpeti en Esperantujo? (K. Tytgat)
-1b E@I - 10 jaroj da aktivado (ne nur) por Esperanto – defioj, atingoj, sukcesoj (kunordiganto de E@I - Peter Baláž)
-2 Esperanta poezio en Universalaj Kongresoj: rigardo tra la jaroj (M.Lipari, H.Tonkin)
-3 Ne trolu, trellu! (Veronika Poór)
-4 Aikido (C. Klawe, M. Grosjean)

bloko C. de 13.45 ĝis 15.15
-1a Klerigaj ludoj en Kleriga Lundo (A. Montesinos)
-1b Tradukado en multlingvaj medioj (I.Ertl, B. Moon)
-2 La arto publike paroli (H. Tonkin)
-3 Kunkreu elsendon por Muzaiko! (volontuloj de Muzaiko)
-4 Memoroj pri la Japana Katastrofo en 2011 (Hori Jasuo)