[Turkish Ukrainian Chinese Arabic] { Previously www.ipernity.com/blog/okupantusa/640839 }

2013 yılı sonlarındaABD ekonomisi geçiciişsizlik oranı ( % 7.3 ) hafif bir düşüş ve birçok ekonomist tarafından öngörülen" çift dipli resesyon " henüz hiçbir işareti ile , stabilize gibi görünüyor . Ancak,dışa sakin altında herhangi bir zamandasistemin çökmek üzere tehdit güçlü ve tehlikeli çelişkiler vardır . Bunlar emek ve kapitalist üretim ilişkilerinin çalışması içinsisteminyeteneğini aşındırmak için acımasızca devam ediyor ( emek gücününalım ve satım ) olmadan elektronik üretim arasındakihusumetin tahrik edilmektedir . Iş arayan insanlarınsayısı azaldı , çünküişsizlik oranı tüm indiktek nedeni budur. Şimdi sadece 59 100 üzerinden tutan işler var ise altmış üç 100 yetişkin dışında ,durgunluk önce işler yaptı .

Bazı özelliklerkrizinderinleşmesini gösterir:

Bu yaz ABD fabrikalar arka arkaya dört ay boyunca işten , imalat sanayinde istihdam Avrupa'ya azalan ihracatın zarar , Eylül 2009'dan bu yana en düşük seviyesine geriledi .
Federal Rezerv Başkanı Ben BernankeFed muhtemelen azaltmak ve nihayetinde geç 2013 ve erken 2014boyunca onun 85000000000 $ bir ay tahvil alımlarını sona ereceğini , 19 Haziran'da duyurdu. Tahvil alımları , faiz oranlarını düşük tutmakkonut piyasasını istikrara ,borsa geri , ve olmuştur ekonomik büyümeyi ne sınırlı destek vesile olmuştur .
Eylül ayındaFed fikrini değiştirdi veekonomitahvil yakında her zaman satın alan " kapalı sivrilen " başlamak için çok zayıf olduğuna karar verdi.
(Fed tahvil alımlarına göre)son bir yıl içinde ev fiyat artışlarına rağmen , Amerikan ev sahibi hala negatif özsermaye bazı 1 trilyon $ yükü vardır . Bu uzağa gidiyor ve daha fazla veya daha az kalıcı bloklar gerçek ekonomik toparlanma " kaya " kadar yapmaya devam edilmez .

Çoğu ekonomist uzun bir küresel ekonomik çöküş ya da daha kötüsü bekliyoruz . Hiç kimse politikacıların veya ana manşet yazarlarının dışında sağlam bir toparlanma öngörüyor . Biz güvenle 2014 yılındaekonomi ) yavaş düşüş ve / veya anemik ve işsiz kurtarma devam edecek, ya da b ) bir küresel depresyon ve başka bir dünya savaşına doğru hızla hareket ediyor yansıtabilirsiniz .

Siyasi Sonuçları

Sonuç olarak , bizaşağıdaki sorunları gidermek için2014 seçim kampanyaları da dahil olmak üzereyanma siyasi tartışmaları , bekleyebilirsiniz :

Artan tasarruf . Bu bir politika değildir . Bu sistemik bir zorunluluktur. Kurumsal partiler bunu uygulamak için seçim yok ama . Şirketler ve onlar için hiçbir faydası var ki işçilerin hizmetler için ödeme edemez . Sadece politika konularzaman , ne ve ne kadar hızlı . Orada 2014 ve 2015 yılında bütçeleri , ya da (muhtemelen gibi görünüyor) , sadece daha fazla haciz olacak ? Zaten , Bölüm 8 konut kuponları rafa ve iptal ve sözde uygun fiyatlı konut bazı insanlar 1000 dolara kadar bir ay kira artışları alıyor ediliyor . Medicare kesintilerimasada. Bile uygulanmadan önce Medicaid kesintileri Obamacare zayıflatmaktadır - hiç bu katılmayı reddederek olan bu 21 durumları söz değil . Okul kapanışları yaygın bulunmaktadır. Kışın ısıtma sübvansiyonlar kesilmiştir . Temsilciler Meclisigıda damga programında büyük kesintisini onayladı .

Çevre felaketi . Bu aynı sistemik zorunluluktur. ( Finansörleri dahil )fosil yakıt endüstriyel kompleks tamameniki büyük parti esir var . Obama'nın " kömür savaş" tüm açıkça bir savaş değil , ama fracking hızlandırmaya yaptığı sürekli kampanya için kapak sağlamak için bir taktik imtiyaz , dağ tepe kaldırma , katranlı kumlar yağı, derin su sondaj , Arctic delme , nükleer güç veXL boru hattı . Toprak tam anlamıyla karbondioksit emisyonu neredeyse hemen sona olmadan hayatta ve sürdürülebilir sanayi geçiş olamaz.

Kapitalizm sürdürülebilirliği yaşayamaz . Bu sonsuz sermaye birikimini artırmak ve aynı zamanda non - yenilenebilir kaynaklarınkullanımını azaltmak için fiziksel ve matematiksel olarak imkansızdır .

Demokrasi üzerindesavaş. Kapsamlı göçmenlik reformu b )mücadele , ,acil mali yöneticisi karşı c )Devam eden savaş ( EFM ); " Çalışma Hakkı" karşı d)mücadele , sonuna kadar e )hareketi bu oylama hakları için )mücadele içerir kurumsal kişiliğini , f )özellikle standart kongre tartışmaları ve prosedürü atlamasına izin vereceksözde " fast track " mevzuatına karşıTrans Pasifik Ortaklığı ( TPP ) , karşı kampanya ve g)Ahlaki Pazartesi hareketi.

Yorumcular2012 seçim yılındailk olduğunu söyledi " ne sınıf savaşı büyüyen bir çağ olması muhtemeldir . " Yavaş yavaş hak azaltılması ve standartları yaşarkenŞu andamücadeleler , dikkatliceiki - parti sistemini korumak için düzenledi devam . Geneleğilimçeşitli reformlar " uygulama sadece " hükümleri aslında zulüm artırırken ( göçmenlik reformu veya Obamacare olsun) ilerlemegörünümünü korumak için kabul etmektir . Durum bozuldukça ,taraflar arasındaki dar farklarıngörünümünü dikkatle muhafaza edilir - onların programlarınınaynı olmasına rağmen - bunlar da yakından birleştirmek eğer insanlar (daha fazla ) onlardan boşa çünkü .

Ancak,2008 durgunlukÇay Partisi doğurdu gibi , herhangi bir ani ekonomik kriz her cephesinde gizlenenfaşist güçleri yüreklendirmek ve önünü açacaktır . Bu da, iki - parti sistemi destabilize edebilir. A güçlü üçüncü parti hareketi ya da hemen patlak olmayabilir . Devrimciler birleştiren ve siyasisürecin her adımındaliderleri eğiterek hazırlanacaknoktasıdır. Nokta geliştirdiği gibihareket içinde sağlam bir işçi sınıfı eğilim geliştirmektir. Üçüncü taraf tamamen ortaya yaptığında Sonra biz rolümüzü oynamaya hazır olacaktır .

Demokrasi ve Oy Hakkı

Demokrasi, oylama ve oy haklarınınsorusınıf mücadelesinin merkezi olmaya devam edecektir . 2012 yılında seçmenlerin yaklaşık % 57.5 ( aşağı 2008 yılında% 60,4 'dan itibaren) sandık . Bu 90 milyon seçmenseçimlere katılmak için başarısız oldu demektir .

1965 Oy Hakkı Yasası Bölüm 4 aşağı vurmaya Bu yılki Anayasa Mahkemesi kararı seçmen bastırılmasında tırmanan kampanyasında sadeceson. Bu kampanyaGüney " Negro haklarından mahrum etme " tedbirleri ( aslında onlar da beyazlar milyonlarca hedef ) denilenon dokuzuncu yüzyılda modellenmiştir ediliyor dikkat etmek önemlidir . Onlaregemen sınıf için son derece başarılı olmuştur . Alabama % 60; , Mississippi % 69; Louisiana % 80; Kuzey Carolina'da % 34 ; Florida'da % 69; Arkansas 75 % 1892-1902 itibaren , Kongre üyeleri içinortalama vote cast Virginia % 56 oranında azalmıştır ; Tennessee % 50 ve Gürcistan'da 80 % .

Seçmen bastırma bugün farklı biçimler almıştır veon dokuzuncu yüzyılda olduğu gibi ,Yargıtaynimet ile devlet tarafından devlet ilerledi . Bu " kafes " işçi sınıfı seçmenleri , seçmen rulo gelen yüzbinlerce tasfiye , yoklama yerleri ve sürelerini kısıtlayarak ve kendileri tarafından 10 milyon seçmen hukuksuz yeteneğine sahip olan fotoğraf kimlik yasaları dahil etmiştir . Son olarak , Cumhuriyet gerrymandering Demokratlar 1,4 milyon oyla Kongre ilçelerdegenel halk oylamasını kazandı bu gerçeği rağmen , Temsilciler Meclisi Demokratlar maliyet kontrolü . 2012 yılında Demokrat olarak ancak Cumhuriyetçi yasama seçmenlerinçoğunluğu tarafından karşı başkanlık seçmen randevu izin , yerineşimdiki kazanan hepsini alır sistemi daha kongre ilçe başkanlık seçmen oy veren kabul edenlere altı devletler .

Belki de özellikle ve - bu çabaların çoğu Demokratları hedef olarak görünür olsa da, aslında tüm siyasi görüşlerin işçi sınıfı seçmenlerin haklarının ve de üçüncü parti kampanyaları engellemek için kullanılacaktır. Onların nihai amacı aşındırmak ve herhangi bir şekilde kendi çıkarlarını savunmak ya da ilerlemek içinseçim sahasını kullanması işçilerinyeteneğini ortadan kaldırmaktır . Göçmenlik reformu etrafındagüncel tartışma mükemmel bir örnektir . Sistemi ve kemer sıkma , çevresel yıkım , ve faşizme düşman olacak 11 milyon daha fazla işçilere oyhakkı genişletmek edemez .

üçüncü Taraf

Demokrasi ve özgürlük her zamanAmerikan rüyasınıntemeli olmuştur. Martin Luther King dediği gibi , Amerika'nınbüyüklüğü hakkı için protestohakkıdır . Sistem bu hakkı ezmek için hareket ettiğinde ,insanların içgüdüsel karşı .

Amerikan demokrasisininhemen testişirket iki - parti sistemininkavrama kırmak içinmücadele olduğunu. Geniş bir toplumsal hareketmülksüzlerinacil talepler etrafında birleştirici , ancak toplumsal değişime" sosyal hareket " yaklaşımı artık etkilidir. İnsanlar siyaseten kendilerini ifade etmek için bir araç arayan başlamak gerekir . Bu durumda devrimcilerinrolü yükselen bir üçüncü parti hareketini " ele " , ama ajitasyon , propaganda ve eğitim yoluyla katılmak ve etkilemek değildir . Devrimcilerinrolü örgütsel liderlik için mücadele etmek değil, siyasi vizyon ve strateji getirmek için değildir .

Hareket devrimcilerin bir organizasyon olmadan kazanamaz . Devrimciler dışında siyasi ifade doğru bu spontan güdülerin devrimcilerin bir örgüt inşa edemezsiniz . Biz geliştikçehareket katılan olmadan bunu yapamaz . Biz sınıf olarak organize eğer biz tamamen sınıfsal sömürüye vetoprak imha tüm bu kötü sisteminin kaldırılması fikrine getirmek sürece Ama her şeyden önce biz bunu yapamayız .

Kasım / Aralık 2013 . Vol23.Ed6 . Bu makale Ralli , Yoldaşlar kökenli ! P.O. Box 477113 Chicago , IL 60647 rally@lrna.org
Aksi işaretli sürece yeniden serbesttir . Herhangi bir üreme ile bu mesajı eklemeyi unutmayın .

2014 Вибори очікується , виявити Поляризація класових інтересів

Економіка США в кінці 2013 року , схоже , тимчасово стабілізувалася , з невеликим зниженням рівня безробіття ( 7,3 %) і немає ознак " подвійної рецесії " , передбаченого багатьма економістами . Тим не менше, під зовнішній спокій існують потужні та небезпечні протиріччя , загрозливі вибухати систему в будь-який час . Ними рухає антагонізму між електронної продукції без праці і капіталістичних виробничих відносин (купівля і продаж робочої сили) , що як і раніше невпинно підривати здатність системи функціонувати. Єдина причина , рівень безробіття знизився на всіх у тому , що число людей , які шукають роботу скоротилося. Шістдесят три з 100 дорослих відкладених завдань до рецесії , тоді як зараз є тільки 59 з 100 проведення робочих місць.

Деякі особливості вказують на поглиблення кризи:

Цього літа американські заводи скорочують робочі місця для чотирьох місяців поспіль , і робочих місць у промисловості впав до найнижчого рівня з вересня 2009 року , постраждали від зниження експорту до Європи.
Голова Федеральної резервної системи Бен Бернанке оголосив 19 червня про те, що ФРС , ймовірно , скоротити і в кінцевому підсумку покласти кінець його 85 мільярдів доларів на місяць покупки облігацій над курсом кінці 2013 року і початку 2014 року. Покупки облігацій відіграють важливу роль у збереженні низьких процентних ставок , стабілізацію ринку житла , відновлення фондового ринку , а також підтримки , що обмежується економічне зростання спостерігається.
У вересні ФРС передумала і вирішила , що економіка була занадто слабка , щоб почати " знижуватися" зв'язок набуває найближчим часом.
Незважаючи на зростання цін на будинки за минулий рік (на основі покупки облігацій ФРС) , американські домовласники все ще обтяжені близько $ 1 трлн у негативний власний капітал . Це нікуди не дівається і продовжує складають " валун " , який більш-менш постійно блоки Реальне відновлення економіки .

Більшість економістів очікують тривалого глобального економічного спаду або гірше. Ніхто не пророкує впевнене відновлення , окрім політиків або звичайних заголовок письменників. Ми можемо з упевненістю прогнозуємо , що в 2014 році економіка буде або а ) продовжити своє повільне зниження і / або анемією і безробітних відновлення , або б ) швидко рухається до глобальної депресії і нової світової війни.

політичні наслідки

В результаті , ми можемо очікувати , горящі політичні дебати , в тому числі в 2014 році виборчих кампаній , спрямованих на вирішення наступних питань :

Підвищення жорсткої економії. Це не політика . Це системний необхідністю . Корпоративні партії не мають іншого вибору , крім для його реалізації. Корпорації не може і не буде платити за послуги працівникам , що вони не мають ніякої користі. Єдині питання політики є , коли , що і як швидко. Чи буде бюджети в 2014 і 2015 роках , або (що дуже ймовірно ) просто ще секвестр ? Вже Розділ 8 житла ваучери здаються в архів і скасував , і деякі люди , мовляв , в доступне житло отримують підвищення орендної плати в розмірі до $ 1000 на місяць. Скорочення Medicare на столі. Medicaid скорочень підривають Obamacare перш ніж він навіть реалізовані - не кажучи вже про тих 21 держав , які відмовляються брати участь у ньому взагалі. Закриття шкіл приймають загрозливі розміри . Зима опалення субсидії були скорочені. Палата представників схвалила масових скорочень у програмі продовольчих талонів.

Екологічна катастрофа. Це також є системним необхідністю . Промисловий комплекс викопного палива (у тому числі їх фінансистів ) вже повністю захопили двох основних партій . « Війна з вугілля " Обами , очевидно , не війна зовсім, а тактичний поступка забезпечити прикриття для його кампанії з активізації Fracking , видалення вершині гори , бітумінозні піски нафти , глибоководного буріння , Арктичний буріння , ядерна енергетика і XL трубопроводів. Земля буквально не може вижити без майже негайного припинення викидів вуглекислого газу і переходу до сталого промисловості .

Капіталізм не може існувати стійкості . Це фізично і математично неможливо нескінченно збільшувати накопичення капіталу , а також зменшити використання невідновлюваних ресурсів , в той же час.

Боротьба за демократію. Це включає в себе : а) боротьба за права голосу , б) боротьба за всеосяжну імміграційну реформу , в) триваюче бій проти надзвичайної фінансового менеджера ( EFM ) , г) боротьба з " право на працю" ; д) рух в кінець корпоративний Особистість ; е) кампанія проти Тихоокеанського Партнерства Trans (ТЕС) , особливо по відношенню до так званої « прискореної » законодавства , яке дозволило б йому обійти стандартну дебати в Конгресі і порядок, і г) рух Моральний понеділок .

Коментатори заявив , що вибори 2012 року був першим у "те, що , ймовірно , буде ера зростає класової боротьби. « Нині боротьба і раніше ретельно спланованих , щоб зберегти двопартійної системи , у той час як повільно знижуючи права та рівня життя . У цілому тенденція прийняти " органів лише " положення різних реформ ( будь то імміграційна реформа чи Obamacare ) , щоб зберегти видимість прогресу в той час як насправді ростуть пригнічення . Оскільки ситуація погіршується , поява вузьких розбіжності між сторонами ретельно підтримується - хоча їх програми такі ж , - бо якщо вони зливаються занадто близько , то люди будуть (далі ) абстрагуватися від них.

Однак , як рецесія 2008 народила чаювання , будь-який різкий економічний спад підбадьорить і розв'язати фашистських сил , що ховаються на всіх фронтах. Це ще більше дестабілізувати двопартійної системи . Потужний рух третя сторона може або не може відразу вийти . Справа в тому , для революціонерів , який буде підготовлений об'єднання і політичного виховання лідерів на кожному кроці в процесі . Справа в тому , щоб розробити твердий робочий клас тенденцію у русі , як вона розвивається. Тоді , коли третя сторона не повністю вийти ми будемо готові зіграти свою роль у ньому .

Демократія і виборчих правах

Питання про демократію , голосування, і права голосу буде продовжувати грати центральну роль у класовій боротьбі. У 2012 про 57,5 % виборців голосують (у порівнянні з 60,4 % в 2008 році). Це означає , що понад 90 мільйонів мають право голосу не змогли брати участь у виборах.

Рішення Верховного суду цього року , щоб ударити в статті 4 Закону про виборчі права 1965 є лише останнім у ескалації кампанії придушення виборців. Важливо відзначити , що це кампанія за зразком наприкінці дев'ятнадцятого століття так званого "негр безправ'я " заходи на півдні (насправді вони призначалися мільйони білих , а). Вони були надзвичайно успішними для правлячого класу. Від 1892-1902 , середня проголосувало за членами Конгресу відхилено 56 % в штаті Вірджинія , 60 % в Алабамі , 69 % в Міссісіпі , 80 % в Луїзіані ; 34 % у Північній Кароліні ; 69 % у Флориді , 75 % в Арканзасі ; 50 % в штаті Теннессі , а 80 % в Грузії.

Придушення виборців сьогодні прийняв різноманітні форми і приступив штат за штатом з благословення Верховного суду , як це було в дев'ятнадцятому столітті. Вона включала в себе " арретірованія « робочий клас виборців , продувки сотні тисяч із списків виборців , обмеження виборчих дільниць і часу , а посвідчення особи з фотографією закони , які самі по собі здатні ним виборчих понад 10 мільйонів виборців. Нарешті , Республіканська виборча географія коштувати демократів контроль над Палатою представників , незважаючи на той факт , що демократи виграли загальний народне голосування у виборчих округах на 1,4 млн голосів. Шість держав , які голосували Демократична в 2012 , але республіканські законодавчі органи розглядали призначення президентських голосів вибірників по виборчий округ , а не нинішній системі переможець отримує все , щоб призначення президентських вибірників відміну від більшості виборців.

Хоча багато з цих зусиль , здається , орієнтації демократів , вони насправді позбавити цивільних прав робітничого класу виборців всіх політичних точок зору і будуть використані для блокування кампанії сторонніх , а також - і, можливо , особливо . Їх кінцевою метою є підірвати і ліквідувати здатність працівників використати виборчу арену , щоб захищати і просувати свої інтереси в будь-якому випадку . Нинішня дискусія навколо імміграційної реформи є прекрасним прикладом . Система не може і не буде поширюватися право голосу на 11 мільйонів більше працівників , які будуть ворожі жорсткої економії , руйнування навколишнього середовища , і фашизму .

третя партія

Демократія і свобода завжди були основою американської мрії. Як Мартін Лютер Кінг говорив , велич Америки є право на протест за право . Коли система переходить розтрощити це право , люди інстинктивно чинити опір.

Безпосередньою перевіркою американської демократії є боротьба з здолати корпоративної двопартійної системи . Широкий громадський рух не створила коаліцію навколо одномоментні запити знедолених , але " громадський рух" підхід до соціальних змін більше не є ефективним. Люди повинні почати шукати автомобіля , щоб виразити себе політично. Роль революціонерів у цій ситуації , щоб не "взяти на себе" витікаючи рух сторонніх , але брати участь і впливати на неї через агітації , пропаганди та освіти. Роль революціонерів не боротися за організаційне керівництво , але для політичного бачення і стратегії.

Рух не може виграти без організації революціонерів. Революціонери не можуть побудувати організацію революціонерів крім цих спонтанних імпульсів у бік політичного вираження . Ми не можемо зробити це без участі в русі , як вона розвивається. Але насамперед ми не можемо зробити це , якщо ми не принести в ідеї , що якщо ми організуємо як клас ми можемо скасувати взагалі всю цю злу систему експлуатації та знищення Землі класу.

Листопаді / Грудень 2013 року. Vol23.Ed6 . Ця стаття виникла в ралі , товариші! Грошовий переказ Вставка 477113 Чикаго 60647 rally@lrna.org
Безкоштовний відтворити якщо інше не позначено. Будь ласка , включіть це повідомлення з будь-яким відтворення.

2014选举预计将显示的上课学习兴趣的极化

美国经济在2013年底似乎已经暂时企稳,随着失业率( 7.3 % )略有下降, “双谷衰退”许多经济学家预测的迹象呢。然而,表面的平静掩饰底下有强大的和危险的矛盾威胁要爆系统在任何时候。他们是由电子生产之间的对立驱动没有劳动和资本主义生产关系(劳动力的买和卖)的继续无情地侵蚀了系统的功能的能力。失业率下跌的唯一原因是因为人们寻找工作的人数减少。六十三出的100名成人举办了经济衰退前的工作,而现在只有59满分100持有工作。

几个特征表明了危机的深化:

今年夏天,美国工厂削减了连续第四个月的工作,以及制造业就业下降到最低水平自2009年9月,出口下降到欧洲受到伤害。
美联储主席伯南克的主席6月19日宣布,美联储可能会减少并最终停止其价值85十亿一个月的债券购买超过2013年底和2014年初的过程。该债券购买已在维持低利率,稳定住房市场,恢复股市,并配套有什么限制经济增长出现了功不可没。
九月份,美联储改变了主意,决定经济太弱,开始“虎头蛇尾”的债券购买任何时间很快。
尽管过去一年房价上涨(根据美联储购买债券) ,美国房主是由一些1万亿美元的负资产仍然背负。这是不会消失,并继续来一补“巨石”或多或少永久块真正的经济复苏。

多数经济学家预计,全球经济长期衰退甚至更糟。没有人预测一个强劲的复苏,除了政客或主流标题作家。我们可以有把握地预计, 2014年经济将a)继续缓慢下降和/或贫血和无就业复苏,或b )正迅速走向一个全球性的衰退和另一个世界的战争。

政治后果

因此,我们可以预期的燃烧政治辩论,其中包括2014年的竞选活动,以解决以下问题:

越来越紧缩。这不是一个政策。它是一种全身性的必要性。企业方别无选择,只能实现它。本公司不能亦不会支付服务工人,他们有没有用。唯一的政策问题是何时,用什么以及如何快。会不会有预算,在2014年和2015年,或(就好像是)只是更封存?目前,第8住房券被束之高阁,撤销,有的人据说在保障性住房正在接受高达1000美元一个月的租金上涨。削减医疗保健在桌子上。医疗补助的削减正在破坏它的Obamacare甚至实施之前 - 更不用提那些21个州被拒绝参加它。学校关闭猖獗。冬季取暖补贴被削减。众议院批准的食品券计划大量削减。

环境灾难。这也是一种全身性的必要性。化石燃料工业园区(包括其融资)已经完全夺取了两个主要的政党。奥巴马的“煤炭战争”显然不是一场战争可言,而是一种战术让步,为他正在进行的活动,以加强压裂提供掩护,山顶搬迁,沥青砂油,深水钻井,北极钻探,核电和XL管道。地球从字面上无法生存,没有一个几乎立即停止二氧化碳排放量,并过渡到可持续的行业。

资本主义无法生存的可持续性。这是身体上和数学上不可能无限增加资本积累,也降低的同时使用不可再生资源。

战斗在民主。这包括:a)争取投票权;二)全面移民改革的斗争;三)对紧急财务经理进行战斗( EFM ) ;四)对“工作权”的斗争;五)结束运动企业人格;六)对跨太平洋伙伴关系( TPP ) ,特别是对所谓的“快车道”立法,允许其绕过标准的国会辩论和程序的运动;和g )的道德周一运动。

评论员说, 2012年的选举是第一次在“什么是可能是不断增长的阶级斗争的时代。 ”在目前的斗争继续精心打造,以保持两党制,同时缓慢降低的权利和生活水平。在一般的趋势是采用的各种改革的“只执行”的规定(移民改革或是否的Obamacare ),以保持前进的外观,而实际上越来越压迫。随着局势的恶化,各方之间缩小分歧的出现是精心维护 - 虽然他们的程序是一样的 - 因为如果他们合并太密切那么人们将(进一步)从中脱离。

然而,正如2008年的经济衰退催生了茶党,任何突然的经济衰退将壮胆,释放的法西斯势力潜伏在每一条战线。这将进一步动摇两党制。一个强大的第三党运动可能会或可能不会立即爆发。问题的关键是革命者由团结和政治教育的领导在这个过程中的每一步做好准备。问题的关键是发展运动中的固体工人阶级的趋势,它的发展。然后,当第三者也完全浮现,我们将准备在其中发挥我们的作用。

民主与投票权

民主,投票,以及投票权的问题将继续成为中央的阶级斗争。在2012年约57.5 %合资格的选民所投选票( 60.4 %,2008年下降) 。这意味着超过90万合格选民没有参加选举。

今年的最高法院决定推翻1965年投票权法案第4节仅仅是最新的选民镇压不断升级的战役。需要注意的是这项运动正在仿照十九世纪后期所谓的南方“黑人权利被剥夺”的措施(实际上他们有针对性的数以百万计的白人也一样)是很重要的。他们是为统治阶级非常成功的。从1892年至1902年,平均票投给国会议员下降了56 %,在弗吉尼亚州,阿拉巴马州的60 %,在密西西比州69 % , 80 %,路易斯安那州,北卡罗来纳州34 %,在佛罗里达州的69 %,在阿肯色州的75 % ; 50 %在美国田纳西州,以及80 %的格鲁吉亚。

今天选民镇压已采取形式多样,并已着手状态由国家最高法院的祝福,就像它在十九世纪一样。它包括了“关进笼子”工人阶级选民,从选民名册清除数以十万计,限制投票地点和时间,以及照片的身份证件法律,通过自己有能力disenfranchising超过1000万选民。最后,共和党选区划分不公花费众议院的民主党人控制,尽管这一事实,民主党人1.4万张选票赢得了整体的民众投票的国会选区。六个州的民主党投在2012年,但有共和党议会已考虑由国会选区颁发的总统选举人票,而不是目前的赢家通吃的系统,允许任命多数选民反对总统的选民。

虽然许多这些努力似乎是针对民主党,他们其实夺去所有政治观点的工人阶级选民,将被用于阻止第三方广告活动,以及 - 也许更是如此。他们的最终目的是削弱和消除工人使用的选举舞台上捍卫或促进他们在任何方面利益的能力。各地移民改革的辩论是一个很好的例子。该系统不能,也不会延伸到投1100万以上的工人谁是敌对的紧缩政策,环境破坏,和法西斯主义的权利。

第三方

民主和自由一直是美国梦的基础。正如马丁·路德·金曾经说过,美国的前途是抗议的权利。当系统运行粉碎这一权利,人们本能地抗拒。

美国民主的直接考验就是要打破企业两党制的抓地力的斗争。广泛的社会运动是围绕凝聚的无依无靠的即时需求,但“社会运动”的方式来社会变迁不再有效。人们不得不开始寻找在政治上表达自己的车辆。革命者在这种情况下,作用不是“接管”一个新兴的第三党运动,而是通过鼓动,宣传,教育,参与并影响它。革命者的角色是不争的组织领导,但带来的政治愿景和战略。

运动不能取胜没有革命家的组织。革命者不能建立革命家的组织,除了对政治表达这些自发的冲动。而不参与运动,因为它的发展,我们不能做到这一点。但最重要的,我们不能这样做,除非我们为大家带来的想法,如果我们组织作为一类,我们可以完全取消这整个邪恶的阶级剥削和破坏地球的系统。

十一月/ 2013年12月。 Vol23.Ed6 。本文起源于拉力赛,同志们! P.O.盒477113芝加哥60647 rally@lrna.org
自由复制,除非另有标明。请提供该信息的任何复制。

2014 الانتخابات من المتوقع أن تكشف الاستقطاب من الدرجة الإهتمامات


يبدو الاقتصاد الأمريكي في أواخر عام 2013 قد استقر مؤقتا ، مع انخفاض طفيف في معدل البطالة ( 7.3 ٪ ) و حتى الآن أي علامة من " ركود مزدوج " التي تنبأ بها العديد من الاقتصاديين . ومع ذلك ، تحت الهدوء الخارج هناك تناقضات قوية وخطيرة تهدد النظام تنهار في أي وقت. هي التي تحرك من قبل العداء بين الإنتاج الإلكترونية دون العمل و العلاقات الإنتاجية الرأسمالية ( شراء وبيع قوة العمل ) التي لا تزال بلا هوادة لتقويض قدرة النظام على العمل . السبب الوحيد ارتفع معدل البطالة إلى أسفل في كل شيء لأن عدد الأشخاص الذين يبحثون عن عمل ورفض . ثلاثة وستون من أصل 100 وظيفة البالغين عقدت قبل فترة الركود ، بينما الآن لا يوجد سوى 59 من أصل 100 وظيفة القابضة.

العديد من الميزات تشير إلى تعميق الأزمة :


هذا الصيف خفض المصانع الامريكية الوظائف لمدة أربعة أشهر على التوالي ، و انخفضت العمالة الصناعية إلى أدنى مستوى له منذ سبتمبر 2009، التي تضررت بسبب تراجع الصادرات إلى أوروبا .
أعلن رئيس مجلس الاحتياطي الاتحادي بن برنانكي في 19 يونيو حزيران ان مجلس الاحتياطي الاتحادي ربما تقلل وفي نهاية المطاف ينتهي به 85000000000 $ في الشهر مشتريات السندات على مدار أواخر عام 2013 وأوائل عام 2014. كانت مشتريات السندات دورا أساسيا في إبقاء أسعار الفائدة منخفضة، و تحقيق الاستقرار في سوق الإسكان ، واستعادة سوق الأوراق المالية ، ودعم ما يقتصر النمو الاقتصادي لم يكن هناك .
في سبتمبر غيرت رأيها و بنك الاحتياطي الفيدرالي قرر كان الاقتصاد أضعف من أن تبدأ " تهوي " بشراء السندات في أي وقت قريب .
على الرغم من ارتفاع أسعار المنازل خلال العام الماضي (على أساس الاحتياطي الفيدرالي بشراء السندات ) ، وأصحاب المنازل الأمريكي لا تزال مثقلة نحو 1 تريليون دولار في الأسهم السلبية . هذا لا يذهب بعيدا ويستمر لتعويض " الصخرة " أن أكثر أو أقل بشكل دائم كتل الانتعاش الاقتصادي الحقيقي .

يتوقع معظم الاقتصاديين الركود الاقتصادي العالمي المطول أو ما هو أسوأ . لا أحد يتوقع حدوث انتعاش قوي باستثناء السياسيين أو تعميم الكتاب العنوان. يمكننا أن المشروع بسلام في عام 2014 فإن الاقتصاد إما أ) استمرار انخفاض بطيء و / أو التعافي الهزيل و البطالة ، أو ب ) يتحرك بسرعة نحو الكساد العالمي و حرب عالمية أخرى .

العواقب السياسية

ونتيجة لذلك ، يمكننا أن نتوقع المناقشات السياسية والحرق، بما في ذلك الحملات الانتخابية عام 2014، لمعالجة القضايا التالية :

زيادة التقشف. هذه ليست سياسة . بل هو ضرورة النظامية . الأطراف الشركات ليس لديهم خيار سوى تنفيذ ذلك. الشركات لا يمكن وسوف لن تدفع مقابل خدمات للعمال أن لديهم أي استخدام لل . قضايا السياسة فقط هي متى وماذا ، وكيف بسرعة. سيكون هناك ميزانيات في عام 2014 و عام 2015، أو ( كما يبدو مرجحا ) فقط أكثر تنحية ؟ بالفعل ، تنحى جانبا القسم 8 قسائم السكن و إلغاء ، و يفترض بعض الناس في مساكن بأسعار معقولة يتلقون زيادات الإيجار تصل إلى 1000 دولار شهريا . تخفيضات ميديكير مطروحة على الطاولة . تخفيضات الطبية تقوض أوباماكاري قبل حتى يتم تنفيذ ذلك - ناهيك عن تلك الدول 21 التي يتم رفضها المشاركة في ذلك على الإطلاق. إغلاق المدارس متفشية . تم خفض الدعم التدفئة في فصل الشتاء . افق مجلس النواب تخفيضات ضخمة في برنامج طابع الغذاء.

كارثة بيئية . وهذا هو أيضا ضرورة النظامية . المجمع الصناعي الوقود الأحفوري (بما في ذلك مموليهم ) اعتقلت تماما الحزبين الرئيسيين . "الحرب على الفحم " أوباما ومن الواضح يست حربا على الإطلاق، بل تنازلا تكتيكيا لتوفير غطاء ل حملته المستمرة لتصعيد التكسير ، وإزالة الجبل الأعلى، و النفط رمال القار ، والحفر في المياه العميقة ، والحفر في القطب الشمالي ، والطاقة النووية و XL خط الأنابيب. الأرض حرفيا لا يمكن البقاء على قيد الحياة دون وضع حد فوري تقريبا ل انبعاثات ثاني أكسيد الكربون و التحول إلى الصناعات المستدامة.

الرأسمالية لا يمكن البقاء على قيد الحياة الاستدامة. فمن المستحيل جسديا و رياضيا لزيادة تراكم رأس المال بلا حدود و أيضا تقليل استخدام الموارد غير المتجددة في نفس الوقت .

المعركة على الديمقراطية. وهذا يشمل أ) النضال من أجل حقوق التصويت ؛ ب ) الكفاح من أجل إصلاح شامل للهجرة ؛ ج ) المعركة الجارية ضد المدير المالي في حالات الطوارئ ( الآلية ) ؛ د ) محاربة " الحق في العمل " ؛ ه) تحرك لانهاء كشخص الشركات؛ و) حملة ضد الشراكة عبر المحيط الهادئ ( TPP ) ، وخاصة ضد ما يسمى تشريع " المسار السريع" التي من شأنها أن تسمح بذلك لتجاوز الجدل الدائر في الكونغرس القياسية والإجراءات ، و ز) حركة الأخلاقية الاثنين.

وقال معلقون ان انتخابات عام 2012 كانت الأولى من نوعها في " ما من المرجح أن يكون عصر الحرب الطبقية المتنامية. " وفي الوقت الحاضر مواصلة النضال إلى أن مدبرة بعناية للحفاظ على نظام الحزبين ، في حين خفض ببطء الحقوق و مستويات المعيشة . بشكل عام هذا الاتجاه هو اعتماد " إنفاذ فقط " أحكام الإصلاحات المختلفة (سواء إصلاح الهجرة أو أوباماكاري ) للحفاظ على مظهر من التقدم بينما في الواقع زيادة القمع. مع تدهور الوضع ، وظهور الخلافات الضيقة بين الطرفين ويحتفظ بعناية - على الرغم من أن برامجها هي نفسها - لأنهم إذا دمج بشكل وثيق جدا ثم الناس سوف ( المزيد ) فك الارتباط منها.

ومع ذلك ، تماما كما أعطى الركود 2008 إلى ولادة حزب الشاي ، فإن أي الانكماش الاقتصادي المفاجئ يشجع وإطلاق العنان لل قوى الفاشية المتربصة على كل جبهة . وهذا يزيد من زعزعة استقرار نظام الحزبين . حركة قوية طرف ثالث قد تكون أو لا تندلع فورا. وهذه النقطة هي للثوار أن من خلال توحيد و تثقيف سياسيا قادة في كل خطوة في عملية إعداد . وهذه النقطة هي لتطوير اتجاه الطبقة العاملة الصلبة داخل الحركة لأنه يتطور. ثم عندما يكون الطرف الثالث لا تظهر بشكل كامل سوف نكون على استعداد للعب دورنا في ذلك.

الديمقراطية وحقوق التصويت

و مسألة الديمقراطية ، والتصويت، وحقوق التصويت لا تزال مركزية في الصراع الطبقي . في عام 2012 حوالي 57.5 ٪ من الناخبين المؤهلين الإدلاء بأصواتهم ( انخفاضا من 60.4 ٪ في عام 2008 ) . وهذا يعني فشل أكثر من 90 مليون ناخب للمشاركة في الانتخابات.

قرار المحكمة العليا هذا العام لضرب أسفل القسم 4 من قانون حقوق التصويت لعام 1965 ليست سوى أحدث حلقة في حملة قمع متصاعدة من الناخبين. من المهم أن نلاحظ أن هذه الحملة يجري على غرار أواخر القرن التاسع عشر ما يسمى تدابير " الحرمان الزنجي " في الجنوب ( في واقع الأمر أنها تستهدف الملايين من البيض كذلك) . كانوا ناجحة للغاية بالنسبة للطبقة الحاكمة. من 1892-1902 ، انخفض متوسط ​​الزهر صوت أعضاء الكونغرس بنسبة 56 ٪ في ولاية فرجينيا ، و 60 ٪ في ولاية ألاباما ، 69 ٪ في ولاية ميسيسيبي ، و 80 ٪ في لويزيانا و 34 ٪ في ولاية كارولينا الشمالية، 69 ٪ في ولاية فلوريدا و 75 ٪ في ولاية اركنسو ؛ 50 ٪ في ولاية تينيسي ، و 80 ٪ في جورجيا.

قمع الناخبين اتخذت اليوم أشكالا مختلفة و شرعت الدولة من قبل الدولة بمباركة من المحكمة العليا ، تماما كما فعلت في القرن التاسع عشر. وقد شمل ذلك " حبس " الناخبين الطبقة العاملة ، تطهير مئات الآلاف من قوائم الناخبين ، وتقييد مراكز الاقتراع و مرات، والقوانين معرف الصورة التي تشكل بحد ذاتها قادرة على حرمان أكثر من 10 مليون ناخب . أخيرا ، يكلف الغش الجمهوري الديمقراطيين السيطرة على مجلس النواب، على الرغم من حقيقة أن الديمقراطيين فاز بالتصويت الشعبي العام في المناطق الكونغرس بنسبة 1.4 مليون صوت . ست ولايات أن تصوت للحزب الديمقراطي في عام 2012 ولكن قد نظرت التشريعية الجمهوري منح أصوات الهيئة الانتخابية الرئاسية التي كتبها حي الكونغرس بدلا من الفائز يحصل على كل شيء النظام الحالي ، للسماح بتعيين الناخبين الرئاسية يعارضها غالبية الناخبين .

في حين أن العديد من هذه الجهود يبدو أنها تستهدف الديمقراطيين ، فإنها في الواقع حرمان الناخبين من الطبقة العاملة جميع وجهات النظر السياسية ، وسيتم استخدامها لمنع حملات طرف ثالث ، وكذلك - وربما بشكل خاص. هدفهم النهائي هو تآكل والقضاء على قدرة العمال على استخدام الساحة الانتخابية أو للدفاع عن مصالحهم بأي شكل من الأشكال . النقاش الدائر حاليا حول إصلاح نظام الهجرة هو مثال الكمال. النظام لا يمكن ولن تمديد حق التصويت إلى 11 مليون المزيد من العمال الذين سوف تكون معادية للتقشف ، وتدمير البيئة ، والفاشية .

الحزب الثالث

كانت الديمقراطية والحرية دائما الأساس للحلم الأميركي . كما تستخدم مارتن لوثر كينغ إلى القول إن عظمة أمريكا هو الحق في الاحتجاج من أجل الحق . عندما يتحرك النظام لسحق هذا الحق، الشعب يقاوم غريزيا .

اختبار فوري للديمقراطية الأمريكية هو الكفاح من أجل كسر قبضة نظام الحزبين الشركات. حركة اجتماعية واسعة تلتحم حول المطالب الفورية من المحرومين ، ولكن النهج " الحركة الاجتماعية " إلى التغيير الاجتماعي لم تعد فعالة. يضطر الناس إلى البدء في البحث عن وسيلة للتعبير عن أنفسهم سياسيا. دور الثوار في هذه الحالة هو عدم " تولي" حركة الطرف الثالث الناشئة ، ولكن على المشاركة و التأثير فيه من خلال التحريض والدعاية و التعليم. دور الثوريين ليس للقتال من أجل القيادة التنظيمية ولكن لتحقيق رؤية سياسية واستراتيجية .

حركة لا يمكن الفوز دون تنظيم الثوريين . الثوار لا يمكن بناء منظمة الثوريين وبصرف النظر عن هذه النبضات عفوية نحو التعبير السياسي . لا نستطيع أن نفعل ذلك دون أن يشارك في الحركة كما أنه يتطور. ولكن قبل كل شيء ونحن لا نستطيع القيام بذلك ما لم نأتي في فكرة أنه إذا كنا تنظيم كطبقة يمكننا إلغاء هذا النظام تماما الشر كله من الاستغلال و تدمير الأرض الطبقة .

نوفمبر / ديسمبر 2013. Vol23.Ed6 . هذه المادة نشأت في رالي ، أيها الرفاق ! ص ب مربع 477113 شيكاغو ، IL 60647 rally@lrna.org
حر في إنتاج ما لم ملحوظ على خلاف ذلك. يرجى تضمين هذه الرسالة مع أي الاستنساخ .