Issand Jumal, mõtiskles Jumal kui oma halle kiharaid peeglist vaatas ise meenutades oma nooruspõlve pisikese inglina. Aastatepikkune karjäär oli silmaalused siniseks maalinud ja väljavenitanud, pikad hallid sorakil juuksed andsid märku valusatest üleelamistest. Loomine oli tema kätes käkitegu, kuid paratamatus on, et iseend muuta ta ei saa. Kosmoseülesed seadused on tema jaoks ületamatud.Kronose raudne haare kägistab ka jumalaid.

Jõuetult heitis Jumal pehmele pilvediivanile ja sulges silmad. Ramm oli kadunud ja Jumal uinus raskelt nagu kuuteistaastane nolk peale esimest poolt liitrit viina. Saatanlik juhus oli, et tema unenägu oli samuti deliiriumit ja ulma täis nagu ülejoonud tatikal. Muidu polekski hullu, kui välja arvata, et Jumal loob ka unenäos. Seekord ei kontrollinud ta oma und ja looming voolas temast välja jaotades kosmosesse seda puberteetliku deliiriumit.

Esimene laks oli suur Paabeli sonimine. Aaria rass oli ehitamas just jumalikku kosmilise teadmise torni kui neid tabas ootamatult lingvistiline kramp. Krambi järel oli tsivilisatsioon halvatud - igaüks rääkis oma keelt, keegi ei mõistnud kellegi sonimist, maailma haaras paanika ja iga üks põgenes kuhu juhtus pea täis õudu ja paanikat. Nii sai maakera endale rahvad, kes oma mõistmatusele tuginedes üksteist nottima hakkasid.

Järgmine pauk oli soodom-ja-komorra afäär. Jumala nooruspõlve pummelungid ja suguelu teiste inglitega kandus inimeste geneetilisse koodi ning uus identiteet halvas inimeste kosmilise teadlikkuse kattes selle iha ja tungidega. Vaid üksikud, kes mingil seletamatul kombel olid nõrgemini puudutatud Jumala unenäost, pääsesid inimkonna kuumast kiimast, mis kollektiivse kumulatiivse soojusenergia hüppelise kasvukõvera tipus leegitsema lõi kui noor täht, põletades linnad ja külad nii et alles jäi vaid üksikute rändrahvaste ehk maanteröövlite populatsioon.

Jumal saavutas oma unenäos väga vahelduvaid ja vastuolulisi seisundeid. Nooruspõlves kogetud kasvuraskused täitsid tema silmad pisaratega nii et ka maailm uppus vette. Nii nagu noorpõlve käsitöötund hoidis muremõtted hädadest eemal, valmis inimkonna lootusena Noa laev täis uusi loomi ja linde, kes veeuputuse järel maailma uueks lõid.

----

Nii sai Maailm endale Vana Testamendi. Jumal ärkas ja märkas oma loomingut ja nägi, et see hea ei olnud. Osava juhina tegi ta kiirelt otsuse, seemendas Puussepa noore ja süütu kaasa, tulemuseks Jessaia sünd, kes hakkas maailma uueks looma tuues tagasi päevavalgusesse kosmilise tarkuse ja teadmise. Jumal distanseerus end maailma loomisest ja jättis inimesed mõneks ajaks isevoolu meelevalda.

Nii sai Maailm endale uuema testamendi.

Siis tulid kokku mitmesaja aasta jooksul targad ja vähemtargemad mehed ja toimetasid valmis piibli, mida jumalikus ladina keeles hakati tutvustama kõikidele maailma rahvastele. Siis sündis Luther ja otsustas juutide asemel esimeseks rahvaks tõsta saksa keisri alama maarahva. Kuratlikul kombel sündis aga nii, et kerkis ka teisi rahvaid esile. Kõik need Lutheri vaimumõõgaga õnnistatud rahvad hakkasid juute tagakiusama ja andsid selleks juutide kätte kogu oma raha, sest nagu kirjutatud on: Õnn ei peitu rahas.