Mida siis näha sai? Jerussalemma mäel tulistasid kuussada tallinlast kuut tuhandet moskoovia maanteröövlit, kes saablitega olid enesele läbi Alutaguse metsade tee raiunud. Teepeal vägistasid nad naisi, lapsi, mehi, hobuseid, koeri, pajupõõsaid ja heinasaade. Tallinnas seisti kaamete nägudega ja oodati valget laeva, mis tuligi. Laevast astusid välja Noa, tema naine, seitse poega, 42 tütart ja tütretütart (intsesti viljad), loomad ja nende järeltulijad. Nii sai Tallinn endale loomaaia.

Noa alustas teed israeliitide maale valgustades teepeal kõiki rahvaid vaimupimeduse ja gnostitsisimiga. Seepeale läks Järva-Jaani nõid Põvvat peast lolliks ja nõidus kaali kraatri ära. Meteoriit tõusis järvest ja lendas üle Portugali Ameerikamaale, kus läks elama inkade püramiidi sisse ja muundus kuldseks maskiks, mille hauaröövel Alfonso oma ämmale kinkis ja nii kaalikas tagasi Euroopasse jõudis koos tubaka, kartulite ja kolla-sügelistega (mis õnneks levib vaid sipelgatel).

Peale Jeruusalemma mäe lahingut peitsid tallinlased ära kolm reliikviat - hõbedast isa, poja ja püha Ainu (kalamaja posija Ainu kivistunud kolm sääreluud) ja märgistasid need kolme kiviristiga. Hiljem tulid venelased tagasi ja lõhkusid kaks risti ära. Kolmandat ei julenud puutuda, sest legend räägib, et kui kolm risti langevad, siis tuleb Noa tagasi ja abiellub ülestõusnud Ainuga ja nende maisest armastusest ja taevasest vihast sünnib Anti-Kristus ja teeb PR firma.

Seda pole õnneks juhtunud ja maailm elab õndsat elu täis täisväärtuslikku illusiooni majandusedust ja vaesuse puudumisest. Aamen.