Igatahes olen ma liimist lahti. Eile kukkus kõrv ära. Täna liimisin vasaku jala varbaid tagasi. Ma ei saa aru - kas ma ei oska liimida või on liim vale. PVA on ometi üks tunnustatumaid superliime, mida nuusutades kleepuvad ka ajurakud üheks tatiseks massiks, millesse midagi tarka ei pääse ning ajus sees muutuvad kujutelmad esmalt fantaasiaks, siis ulmaks, siis hulluseks, lõpuks tõelisuseks. Nii sai kodanik Z endale vaimlise väärarengu. Hakkas kirjanikuks ja lasi end duellil surnuks lutsutada.

Jaanipäeva hommikul kell 06 helises mu telefon ja seal taga üpris solvunud häälel kodanik M soovis mind endale appi võtmeid otsima. Iseenesest ahvatlev ettepanek. Ainult ekstra selleks sõita hommikul üle saja kilomeetri tundmatusse kodumaa sohu, see veenis mind edasi magama. Olin kindel, et kui mina neid võtmeid otsima lähen, siis võimegi neid otsima jääda. Tavaliselt ma otsin võtmeid ja võtmelahendusi pisut valest kohast. Näiteks oma praeguse kiire tööülesande (mis homme peab ilus olema) tegemisel olen kursist kaldunud kõrvale ning huvitunud asjast, mida kogu protsessi mõistmiseks vaid pindmiselt on vaja analüseerida. See ei sega mind aga üldse. Loomulikult olen ma piisavalt laisk, et tuleval ööl filosofeerida ülejäänud teemadel, milles tegelikult iva on. Ennegi öö otsa lõket teinud, mis see dokustaat siis valmistada pole. (no kui aus olla, siis ma kardan, et see saab oluliselt teise sisuga vaev ja rõõm olema)

Miks ma sellest kõigest kirjutan? Eks ikka selleks, et iseenda elu üle järele mõelda ja end motiveerida suurteks tegudeks. Ehk nagu soovitatakse inimestele, kel elu tahab sättimist - kirjuta üles iga päev, mida sa teinud oled ja vaata siis, mida sa tahad veel teha ja saad teha ja jõuad teha vms. Eile ma näiteks ei teinud midagi väärtuslikku. Siiski... kuid mitte palju. Täna pole üldse midagi väärtuslikku teinud ja see sissekanne on esimene tugrik viktoriini punkti-urni.

Üldiselt siiski see tööülesannete mahatõmbamine nende täitmise järel ei tööta hetkel motivaatorina väga hästi. Esiteks tuleb pidevalt uusi asju juurde. Teiseks kogunevad ebameeldivad vähetähtsad asjad üheks suureks vastikuks tolmurulliks ning tõenäoliselt järgmisel nädalal tulebki selle tolmurulli likvideerimisega tegelema hakata. Niisiis järgmine nädal tuleb koristusnädal - USA iseseisvuspäeval saab ehk ühe-teisega ühelepoole. Küll siis võib õndsalt õhata, et see ameerikamaa vabadusepäev on tõepoolest Vabaduse Päev