Jah, just täna sai aasta täis. Endal polndki nagu meeles, jutu sees koorus teadmine. Mis siis muutunud on? Paar lisakilo kõhu ümber, laienenud silmaring, tõdemus et saan mõne asjaga päris korralikult hakkama. Tekkinud on uued tuttavad, tööalal juba üpris ok võrgustik, mõnes küsimuses on tekkinud teatav vilumus ja seetõttu teen ühtteist üpris kiiresti.

Nädalavahetusel kohtusin paari kursaõega. Üks neist on sarnaselt minuga valdkonda vahetanud ning tegeleb harjumatu teemaga. Jõudsime arusaamisele, et asjadest arusaamiseks tuleb asjade sees olla ning tõsi ta on, kui tahad vorsti süüa, siis parem on, kui sa ei tea kuidas vorsti tehakse. Ja tõsi ta on, ükski vorstitegija ei suuda kunagi vastata kõikide vorstisööjate ootustele. Selle viimase tõttu ongi vorstitegija nii tänamatu olla.

Aga nüüd edasivaatavalt. Areneda on mul mõistlik järgmistes sfäärides:

1) enese motiveerimine;

2) seaduste tundmine ja nende kasutamine;

3) töö- ja eraelu ühitamine nii, et mõlemad ei kannata kumbagi tõttu;

4) suuline väljendusoskus;

5) oskus ära öelda ja edasi delegeerida.

Selles kõiges pädevust kasvatades võib minust päris efektiivne töösõdur saada :)

Sel nädalal tuleb tegeleda vähehuvitavate teemadega. Hakkan taaskord loitse kasutama. See töötas eelmisel "kriisiperioodil" päris hästi. "Mu soovid täituvad ja mu silmad lähevad särama, nii et nakatan teisi ja maailm saab parem"