Talle meeldis olla algataja, liider ja visiooni pakkuja. Ta oli innustaja ja inimene, kes mõjus tõeliselt mõjuvalt. Ainult, et ta sära kustus otsemaid kui esimene etendus oli läbi. Mitte tookord, mitte enam. Ta leidis oma elu armastuse.

------------------------------

Kabjaku tänaval Strendi büroohoone kolmandal korrusel suleti koosolekuruumi uksed ning asi võis alata. Tom oli valmistanud presentatsiooni, kuid meeskonnaga arutades oli pabertahvel tundunud mõistlikum valik. Ta sini-rohe-kollane lips oli nooruslik, isegi üleolev vanemate kolleegide suhtes. Särk oli kergelt higine, kuid tugev parfüüm lämmatas kehalõhnad, nagu ka alkoholiaroomid, mis olid eileõhtuse närvipuhkuse tagajärjeks.

Laua teises otsas istus Jessica. Noor naine, vaevu 35 aastat vana. Pisut lohakas kostüüm viitas kergele pettumusele iseendas ja maailmas. Jessica kriitilisus oli tapnud nii mitmelgi korral kogu nende kollektiivi tööindu ning ka sel korral oli tema tuju suunatud lõhkumisele. Ega ilma asjata teda seljataga kutsutud - Jurassica.

Tomi ja Jessica vahel oli kaks ja pool meetrit tugevat lauda, seitse kolleegi, 12 tooli, riiul ja pabertahvel. Lisaks sekundi murdosa helibarjääri, läppunud õhk ja varasemad suhted. Kõik see moodustas soodsa pinnase vaenulikkusele, võõristamisele ja solvangutele.

Tom juhatas koosoleku sisse. Teemaks oli uus reklaamikampaania ühe vana ja suhteliselt kulunud pesupulbri kaubamärgi päästmiseks. "Me teeme sellest ühe kõige müüdavama pesuvahendi kogu riigis. Seda hakkab ostma noor ja vana, naine, mees, sõjavägi, haiglad, pesumajad! Uus disain loob kuvandi sellest tootest, kui keskkonnasõbralikust, nooruslikust, soliidsest, innovaatilis-konventsionaalsest, tervislikust, säästlikust ja odavast luksuskaubast!" Kogu järgnev veerandtund oli üpris vägev etendus, ainult et ... Tom'i teadsid kõik. Kuid sel korral juhtus midagi ootamatut. Jessica lülitas end helilainetelt välja ning kogu tema tähelepanu köitis Tom'i kehakeel. Liikuv, paindlik, jõuline, mehelik, pisut autoritaarne. Kogu see pakett pluss Tom'i 187 cm kehapikkust äratasid Jessicas nii naise kui ärinaise. Temas küpses idee.

Jessica viimistles oma nägemust kogu järgneva pooltunni jooksul, kui teised ajurünnaku käigus püüdsid leida vähegi huvitavat ideed lihtsalt ühe järjekordse igava pesupulbri reklaamiks. Ta luges korra veel oma märkmed üle ning tegi endale iseloomuliku avangu: "need ideed ju ei kanna. Neis puudub igasugune huvitavus, uudsus. Meil on vaja lähenemist, mis täidab eesmärke reaalses perspektiivis. Ma pakun, et mõjus võiks olla pikaajaline, lausa paari-aastane kampaania." Auditoorium jäi huvitunult kuulama.

"Idee on lihtne - me loome kujundi, mis seostub tootega. Ainult, et me alustame kujundi loomist väljaspool kogu toote, ettevõtte ja isegi valdkonna spektrit! Nii nagu seda on edukalt kasutanud mitmed teised turundajad. Haisabanka Hiirkassi kampaania näiteks oli tulemuslik. Meie ülesanne on saavutada midagi sarnast luua.

Ma vaatasin meie Tom'i tänast sissejuhatust. Impossantne nagu tavaliselt. Meil on vaja sarnast emotsionaalselt meeldejäävat kujundit ja ma usun, et see töötab. See võib olla inimene, animatsioon, ka logo. Isegi muusikaline pala võib olla midagi, mis töötab. Meie asi on leida just see kujund. Strateegia väljatöötamine seejärel on lihtne."

Idee tundus kõigile hea. Ka Tom'ile, keda oli kiidetud. Arutelu venis pikemaks kui plaanitud. Tulemuseks oli mitu ideed, kuid valituks osutus "inimlik sõdurpoiss" nägemus. Nimelt pidi noorsõdur hakkama sõjakoldest videoülekandeid tegema, rääkides igapäevasest elust. Reportaažid naistelehtedesse, kollasesse ajakirjanduste, webipäevik, suveniiriäri. Ning sõdurpoisi inimnäoliseks manifestatsiooniks sai Tom, kes saadeti väljaõppele, et juba aasta pärast saaks ta olla vahva sõdur Iraagis. juba pooleteise aasta pärast sai tuntuks lahingukindel pesupulber "Warin Hell", mis ei osutunud küll juhtivaks tooteks, kuid teenis vähemalt kampaania kulud tasa. Vähemalt peale seda, kui Tom oli saanud haavata ning toode seoti sotsiaalkampaaniaga "ostes WarinHell pesupulbrit toetad haavatud sõdureid kahe krooniga".