Istun kontoris ja ootan ööd. Õigemini ootan bussi, mis väljub 2.50. Arvutasin välja, et see on kõige mõistlikum lahendus hommikusele lennule jõudmiseks. Ühtlasi tähendab see, et tänane öö jääb vahele ning kuni kolmapäevani on 'ebanormaalne' olla. Aga paremaid valikuid pole...

Lähen nädalaks Saksamaale tööalasele koolitusele. Iseenesest tore. Väljaarvatud see, et 'päris töö' lükkub edasi ning pooleliolevad teemad on koormana kaasas ja sorgivad kuklas üht vana vigastatud närvi. Seda enam loodan, et see koolitus tasub end ära. Ja ma väga loodan, et ma suudan distantsilt telefoni ja e-maili teel vähemalt 4 asja korda ajada, millega on kiire-kiire-kiire. Muidu on ülejärgmisel nädalal ui-ui-ui.

Pmst oleks vähem ui-ui-ui, kui oleks ise nädala sees tõsisemalt tegutsenud aga neljapäeval läks tööpäev pooleldi luhta. Sattus selline päev olema, mil sõrmedest voolas üks jutt välja. Panin jutulaborisse ka üles, et teised hobikribajad saaks ka lugeda ja kritiseerida. Arvestades, et loomisele ja toimetamisele kulus ainult 3,5 tundi, siis olen tulemusega rahul. (Kuigi ma näen ise mitut viga ja tunnen ära mitu puudujääki, siis ikkagi kukkus täitsa hästi välja. Eriti võrreldes varasemate juttudega.) Jutu idee tuli kuskilt alateadvusest ning lihtsalt justkui niisama voolas välja. Arvestades, et üks varasem jutt kannab sarnast ideestikku, siis ilmselt on see teema (alateadvus, ühisteadvus, teise isiku teadvuses surfimine) mul kuskil ajukäärus oodanud, et see teema saaks suuremaks ja detailsemaks kasvada. Nüüd kasvas. Kuid võimalik, et ka see on kõigest vaheetapp ning millalgi tulen välja mitmesajalehelise analüüsi, essee või jutuga, mis seda teemat veelgi detailsemalt ja tõsisemalt lahkab. Eks näis.

Seoses kirjutamisega meenus allolev video ning üks eelmisel aastal loetud lühijutt. Alustades jutust - tegemist oli põneva ja intrigeeriva looga, kus oluline roll oli tehislindudel. Lugesin ja muigasin, et tehisasju võib teha isesuguseid, isegi laulva linnu saab tehtud, aga lendama päris linnu kombel pole võimalik tehislindu panna. Aga tuleb välja, et on võimalik. Vaata seda videot - Festo biooniline lind lendab nagu päris lind. Tunnistan, et minu jaoks muljetavaldav. Nüüd soovingi vabandada kõigi tehislindude ees, et teisse nii eelarvamuslikult ja üleolevalt suhtusin. Entschuldigung!Kui mul kunagi lapsed kooli lähevad, siis ma 3D-prindin neile sellised linnud.

Kaks tundi veel mittemagada ja siis saab bussile minna. Bussis saab magada. Vähemalt 2 tundi. Pärast lennukis 2 tundi. Ja pärast rongis 2 tundi. Ja vbolla peale reisi hotellis ka 1-2 tundi. Samas ma ei usu, et nii hästi läheb.