Vahel on mul tunne, et ma olen samas olukorras nagu Truman Burbank (Jim Carrey) filmis Trumani show. Ehk siis, kes pole filmi näinud - mees avastab, et tema elu ongi üks suur teleshow, st teda on salaja filmitud ja jälgitud läbi elu.

Üks trumani-hetk oli nädalavahetusel Schillingul, kus juhtus mõningaid ebaloogilisusi. Kõik oli normaalne kuni pimeduse saabumiseni. Olin tavaline festivalikülastaja, kes tahtis muusikat nautida ja tantsusamme sõtkuda. Pimedas tantsisin end sujuvalt lavale (no mitte muusikute sekka, vaid natuke kõrvale). Ja kummalisel kombel mind lavalt ära ei aetud (trumani hetk - miks mulle erikohtlemine?). Aga muu rahvas jäi sündsalt lava ette, kuigi võimalust oli tõusta "aste kõrgemale". (Korra turvahärra küll tuli ja palus mul isteasendist püsti tõusta, aga lahkuda ei palunud.) Hiljem tuli lavale üks välismaa tšikk tantsima, kuid tema peletati turvateenuste poolt mingil hetkel lavalt alla. Muutus lauljannale liialt pealetükkivaks. Mul ei palutud ka sellise ekstsessi järel lavalt lahkuda, kuid tüdinesin sellisest ebavõrdsusest ja läksin lavalt alla ning võtsin selle välismaa tšiki tantsima kolmeks looks (vms). See pidi mingi tähtis tšikk olema, sest järsku tahtsid mingid tüübid kohe minuga suured sõbrad olla. Tšiki ümber tiirles kogu aeg mingi väike rühm jüngreid. Nii et kui välismaa-neiu mind veidi hiljem üles otsis, siis ei saanudki üle ühe lause vahetada - kohe oli parv tagasi ja meie kommunikatsioon piirduski peamiselt mitterääkimisega. Veider kogemus.

Ja kõik see oli tegelikult nii ajuvaba, et tekibki küsimus, et wtf? Isegi minu jaoks paranormaalse aktsendiga öö.

Kilingi-Nõmme on Schillingu laadse festivali jaoks väga õnnestunud paik. Linn on tugevalt "retro" - puutumata moodsast plekkarhitektuurist ning selvehallide ühetaolisusest. Toidukohtade interjöör on väärt sellisel kujul säilitamist. Ka laululava oli väga stiiline. Pluss muidugi lisaks - männid ja käbid, mis mulle isiklikult sümpaatne floora. Muusika ei olnud päris minu maitse, aga oli ikkagi okei. Omad lemmikud leidusid ka minu maitse jaoks. Nii et - millalgi külastan jälle.