Kasutan taas oma maagilisi võimeid ja ennustan, et eile algasid läbirääkimised võimaliku võimukoalitsiooni muutmiseks. Kusjuures initsiaatoriks pole mitte Laar ja tema kaikamehed, vaid hoopis peaministri erakonna üks mõjukas seltskond, kes tahaks võtta sotse punti ning sotside "puhtusega" oma erakonnalt saasta maha küürida, kuid loomulikult nii, et "puhas särk" selle küürimisega poriseks saaks. Kuid asjad ei liigu üldse soodsas suunas, sest noil kavalatel meestel tuli esimesena pähe süüdistada sotse esimese asjana, et "usaldada teid ju ei saa; rikkusite ju eelmist lepetki". Sotsid aga kehitasid õlgu ja muigasid kurvalt üksteisele otsa vaadates, et "kuidas sa sellistega koostööd teed, kes oma sõnamurdlikust ja kurikavalust ei mäleta, vaid hoopis teisele sildiks kleebivad".

Ja kuna vahepealsel ajal olid ookeanides veed oma asukohta muutnud, taevas tähtkujud edasi liikunud ning sündinud 2050ndate aastate jaoks tähtsad isikud, siis oli maailm niipalju muutunud, et ei saanudki enam olla nii nagu Reformierakonna kavalad mehed arvasivad, et maailm on ikka säändene nagu nemad arvasivad. Olid nemad juba läbi katuste kasvanud ning tuul oli nende eetri Toompea mäält minema puhunud ning ainult äge jonn hoiab veel oravarahvast Stenbocki majas, kuid ka seda kõigest seni kuni Ansip veel tahab. Sest tema ei ole õlidest ja šampoonist meisterdatud nagu suur osa tema barokseid parukaid kandvaid reamehi ja kantslereid, vaid korralikust ja kõvast kivist ning teadupoolest tuuled kividele suurt midagi teha ei saa. Ansipi järel aga tuleb päris uus mees. Too Uus meister saab olema mullast ja kividest ning tema on peremees, mitte niivõrd poliitikamees. Ja temal on niisugune silmavaade, mis ei kohku isegi Ansipi silmavaatest ära, vaid on temaga pilkudes võrdne. Kuid üks nõrkus tal on - temal teevad kenad naised südame ja meele pehmeks. Kuid see on hea pehmus, mis näitab rahvale, et ta on südamega mees lisaks sellele, et ta on mõistusega ja kätega mees.

Selline on minu ennustus ja kuna ennustus on jumalavallatu tegemine, siis ma tunnen häbi. Aga nii ta läheb, sest teisiti ta ei saa minna.