Kui ma esimest korda millalgi ammu "9" treilerit nägin, siis tahtsin väga-väga seda vaadata. Nüüd on see tehtud ehk asi on nähtud. Peab tunnistama, et lugu ise oli lihtsakoeline, kuid plussiks on animeerimine ise. Nii et etteruttavalt öeldes on tegemist korraliku meelelahutusega.

Lugu ise lühidalt: varemetes linnas ärkab ellu kaltsunukk nimega "9", kelle ümber hakkab asi keerlema. Ta avastab, et kaltsunukke on veel ning osad neist peidavad ja osad neist sõdivad mingite roboti laadsete kollidega. Tuleb välja, et on toimunud masinate ja inimeste vaheline sõda ning alles ei ole kedagi jäänud peale ühe väikese koll-roboti ja üheksa kaltsunuku. Madina käigus äratab 9 ellu suure koll-roboti, kes ongi kogu katasrtoofi põhjustajaks nagu hiljem selgub. Too on osav insener ja hakkab kohe väiksemaid koll-roboteid looma, kes püüavad kaltsunukkudele otsa peale teha. Kaltsunukud on aga nagu eestlased, kes ei sure ega sure ning oma väikese arvu juures teevad sissetungijatele säru. Lõpuks selgub ka tõsiasi, et kaltsunukud pole niisama nukud, vaid on olnud teadlane, kes oma hinge on transformeerinud nendesse nukkudesse. Ehk siis ühest hingest on saanud üheksa hinge. See on natuke ajuvaba, aga kuna tegemist on fantastikaga, siis annab andeks. Küll aga ei saa eriti aru sellest, kuidas üks hing on suutnud jaguneda mitmeks täiesti erinevaks karakteriks, kellest üks tundub olevat suisa amatsoon-sõdalane. Ja kuna mulle tundub, et 9-sal hakkas temaga susisema, siis on see hingedeks jagunema ikka natuke liiga veider. Või siis oli professoril korralik isiksuselõhenemine. Arvestades, et tema oli nii hullu insener-masina kui ka kaltsunukkude looja ja hingeandja, siis pidi too professor ikka korralikult segi olema.
Kokkuvõttes traditsiooniline seiklus, kus ei-keegi osutub kangelaseks, võitleb kolliga (üks-kaks-kolm korda), võidab ning päästab maailma ja mõned head hinged veel lisaks.

Nagu eelpool mainisin, siis animaatorite töö on asja suurim pluss. Kaltsunukud on nunnud ja isikupärased. Hull insener-masin ja väiksemad masinad, keda ta konstrueerib, on korralikult kõhedusttekitavad. Puhtalt nende masinate pärast tasub seda vaadata. Samuti on see postapokalüptiline keskkond suurepärane. Kõigile, kellele veidi kiiksuga asjad meeldivad, peaks see animatsioon hästi sobima.

Lastele ei soovitaks, aga noortele ning täiskasvanutele sobib vaadata. Nõrganärvilistele võibolla mitte.