Kosovo on asustatud peamiselt albaanlaste ehk siis muslimitega. Serbia serblastega, kes 20. sajandil on näidanud, et oskavad verd valada ja naaberhõime tappa. Vististi oli see noormees ka serblane, kes andis ajendi esimeseks ilmasõjaks, kui oli tähtsa siniverelise surnuks tulistanud.

Serblastel oli 90-ndate lõpul kange himu endise Juguslaavia alal plats puhtaks lüüa ja moodustada Suur-Serbia riik. Moslemitega madistasid nad eriti kõvasti. See oli üks põhjuseid, miks Balkanil tekkis tõsine islami-terroristide rakuke, mis valmistas lääneriikidele peavalu. EL ja NATO rahustasid seetõttu jõu abil olukorra ning hakati asja arutama. Ilmselt leiti olevat targem, et Kosovos saavad muslimid teha oma väikese suveräänase kantsi, kus serblaste eest redutada. See aitas/aitab islamiterrorismi levikut piirata. Paraku on serblased endiselt suht vihased tüübid ja ei taha käest tükki maad anda. Ja nüüd on oht, et serblased ikkagi keeravad asja peapeale ning siis on kõigil lääneriikidel võimalus kogeda taaskord pommiplahvatusi metroodes. No aga sellest serblased ei hooli. Nendel suva, sest ega keegi neid ju ei kaitse lääneliitlastest.

Serbia oma lapsikuses muidugi ei taba ära, et nutikalt tegutsedes oleks neil nii Kosovo kui lääneliitlased peos. EL oleks ilmselt nõus piirkonda tohutult raha pumpama, et turvalisust suurendada. Selleks aga peab piirkonnas olema ka valmisolek.

Venemaa ja Hiina aga on Kosovo iseseisvumise vastu ilmselt peaasjalikult sellepärast, et nende poliitika seisneb pidevas aktiivses läänele vastandumises. Ei usu, et neil kartus on kaotada mõnd oma piirkonda. Aga võibolla siiski on. Sest nemad teavad enda asjaolusid ilmselt paremini kui meie ;)

Lõppkokkuvõttes: Serbia ja Kosovo küsimus määrab euroopa lähiaastate turvalisuse. Ja huvitaval kombel on eurooplastest serblased oma barbaarsuses ohtlikumad kui muslimid, kel on ideoloogiline põhjus euroopas mürglit teha. Seega on teise ilmasõja järelmõjud Euroopa jaoks endiselt ohtlikud - "võitjariigid" Serbia ja Venemaa ei tunnista oma tehtud jõledusi ja peavad end õigeks ning pretendeerivad olema impeeriumid. Ehk siis tegemist on 20-nda kui mitte 19-nda sajandi riikide tunnustega. Seega - saage suureks tigedad eks-kommarid.